Lody w Olsztynie. Photo by Priscilla Du Preez on Unsplash
Kawiarnie w Olsztynie Ogólne Przegląd gastronomiczny

Najlepsze lody w Olsztynie i okolicach – gdzie?

Turyści, znajomi przyjeżdżający do Olsztyna, ale często także sami mieszkańcy pytają nas o różne rzeczy. Jednym z najczęściej przewijających się pytań jest… gdzie są najlepsze lody w Olsztynie. W takim razie – podpowiadamy!

Ja miałem taką listę stworzoną – prawie 10 lat mieszkania w Olsztynie zobowiązuje do tego, żeby znać te miejsca i smaki. Dla pewności, postanowiłem zebrać też Wasze opinie na Facebooku. Zobaczcie ten wątek 🙂

Najlepsze lody w Olsztynie i okolicach – gdzie i dlaczego? :)Wasze propozycje zbierzemy we wpis, żeby został dla turystów i ku pamięci 🙂

Gepostet von Kulinarny Olsztyn am Donnerstag, 7. Juni 2018

W tym wpisie nie znajdziecie wszystkich wskazywanych miejsc. Z prostego powodu – jeśli czegoś nie jestem pewien, to tego nie polecam. Obiecuję jednak, że gdy nadrobię i spróbuje lodów z miejsca, którego tu brakuje i będą godne polecenia to wpis zaktualizuje :). Tymczasem, oto moje propozycje:

Najlepsze lody w Olsztynie i okolicach – gdzie?

 

Kroczek – Lody Naturalne

Na 99% pytań, prawdopodobnie dowiecie się o lodach od Kroczka. Dlaczego? Bo często zaskakują smakami (jak ostatnia premiera smaku: miód i sosna), mają duże porcje i są po prostu dobre.

Cena podobna jak w innych miejscach w Olsztynie, ale często to właśnie smak i jakość dominują nad innymi. Pietruszkowe – świetne, śmietanka – obłędna, słony karmel – ma wiernych fanów. Co więcej, lody Wojtka i Magdy można spotkać nie tylko w kawiarni House Cafe i w punkcie na przeciwko, ale też w wielu lokalach w Olsztynie.

Generalnie, jeśli szukacie dobrych lodów – możecie śmiało iść do Kroczka.

Smolej Kawiarnia – Łukta

Może nie są tak rozpoznawalne w Olsztynie i trzeba się troszkę przejechać, żeby ich spróbować, ale… warto. Czekają na Was popularne smaki, takie jak słony karmel (nasz region chyba jest liderem w tym smaku), bazylia, mięta, ale też świetne sorbety marchewkowe czy prażone jabłko.

Śmiało można uznać lody z Łukty za czołówkę smaków i jakości.

Cud nie lód

Pojawili się na olsztyńskiej starówce rok temu i… szybko zyskali rzeszę fanów. Zaskakują przede wszystkim przenoszeniem popularnych smaków – takich jak Kinder Country czy płatki chocapic. I w wielu przypadkach jest to udana i smaczna transformacja!

Nasz faworyt: chwała waniliowa, kinder country i biała czekolada z malinami i herbatnikami. Co istotne – w menu są też lody vege – czekolada z rodzynkami.

Handmade Ice Kraft

Handmade bardziej kojarzy się z burgerami itp., ale w sezonie letnym na starówce pojawia się jeszcze jeden punkt poświęcony lodom.

Może nie robią takiej furory, jak inne miejsa, ale mają kilka zaskakujących smaków – bounty jest świetne, masło orzechowe – nie można odmówić. Ale też możecie u nich trafić na pistację z konopią

U Jacka

Jeśli mielibyśmy oceniać, to po lodach Kroczka te cieszą się największą popularnością. Dlaczego? Bo „Jacek” obłożył najlepsze miejsca – ma swój lokal przy Prostej, a do tego punkty na Staromiejskiej przy Wysokiej Bramie i 11 listopada w drodze z ratusza do Wysokiej Bramy. Samo to pozwala zgarnąć dużą część osób spacerujących w okolicy.

Ale przecież nie byłoby tu lodów od „U Jacka” ze względu na samą lokalizację.  Lody może nie są tak zaskakujące smakami, ale za każdym razem są świetne. Wszystko, co z czekoladą jest tam świetne. Czekolada deserowa – mniam, ze śliwką – mniam.

 

*** Niestety, nie mamy informacji, jak wygląda sytuacja z lodami bezglutenowymi. Często pracownicy po prostu tego nie wiedzą.

Zobacz też inne teksty na naszej stronie: https://kulinarny.olsztyn.pl/