Przegląd gastronomiczny Recenzje miejsc

Nowy lokal w Olsztynie: Makarony

W lutym 2022 w Olsztynie otworzył się nowy lokal – Makarony Olsztyn przy ul. Grunwaldzkiej.

Makarony to bistro, które zostało otwarte na Grunwaldzkiej, kilkadziesiąt metrów od mostu Jana. Specjalizują się w produkcji własnych makaronów, podawanych z prostymi, paroskładnikowymi sosami. Oddajmy głos Agnieszce i Kasi, który wpadły na ten pomysł:

Pomysł na makarony chodził nam po głowie już od 2 lat. Nie będę oszukiwała, że nie było inspiracji, bo miejsca tego typu w Gdańsku podsunęły Nam do głowy taki pomysł. Należymy do tych osób, u których gastro pojawia się od młodych lat. Kasi pierwsza praca w wieku 16 lat, to było kręcenie placków w Telepizzy :). Potem jakaś kelnerka, kawiarnie, puby. Aga skończyła gastronomik, Kasia technikum hotelarskie, jak z reszta też nasz brat :), który ma za sobą parę lat pracy w gastro. No, ale jak to każdy w życiu szuka swojej drogi, zajęłyśmy się czymś zupełnie innym. Kasia po studiach poszła do Urzędu, a Aga kleiła rzęsy:). Przyszedł piękny dzień, kiedy zapaliła Nam się lampka, że to dalej nie to, że chcemy zrobić dla siebie coś innego, spełnić marzenia i spróbować swoich sił. A że twarde babki jesteśmy i pomysły mamy, to we wrześniu 2021 roku zaczęłyśmy szukać lokalu, wręczyłyśmy starym pracodawcom wypowiedzenia i zaczęłyśmy planować :).
Pojechałyśmy do Mille Sapori na kurs do akademii włoskich szefów kuchni. Od momentu podpisania umowy na lokal, minęły 2 miesiące, kiedy to własnymi silami, urządziłyśmy swój kąt. Niezmiernie pomógł Nam w tym Tata, złota raczka i nasi Mężczyźni, znajomi. Pełne obaw i stresu, otworzyłyśmy i jesteśmy mile zaskoczone pozytywnymi opiniami i licznym odzewem. Działamy dalej, ogarniamy temat dowozów i gotujemy.
Lokalizacja: Grunwaldzka 4/1