Ilustracja: Śniadania w Olsztynie. Fotografia - Kawiarnia Kofikada
Kawiarnie w Olsztynie Recenzje miejsc

Recenzja: Kofikada

Kofikada to kawiarnia, która ruszyła 1 lutego na olsztyńskiej starówce. I od samego początku, właściciele dzielą się swoim pozytywnym nastawieniem i miłością do kawy. I to powinno wystarczyć jako powód, dla którego warto się tam wybrać.

Kawiarnia zlokalizowana jest na początku ulicy Prostej – tuż przy Coffee Station. W tym miejscu funkcjonowała kiedyś kawiarnia „Niebo”. Właścicielami i pomysłodawcami są Bartek i Ewelina, których często można spotkać w lokalu. To oni są siłą tego miejsca – gdy tylko przekroczy się próg kawiarni, witają uśmiechem i zagadują. Ich specjalnością bez wątpienia są kawy, ale o herbaciarzy również dbają.

Inne miejsce: Oto Coffee & Cupcakes

Jest przytulnie

Patrząc na inne lokale, to… Kofikada jest średnia. Miejsca jest na około 20 osób, ale przez to, że lokal jest „głęboki” jest dziwnie ustawny. Ciężko tam byłoby zrobić spotkanie, choć nie jest to niemożliwe :). Na razie za ozdoby służą książki i kwiaty, ale mamy wrażenie, że z każdymi odwiedzinami jest tam coraz bardziej przytulnie.

Do wyboru mamy normalne stoły z kanapami, ale też miejsca bardziej kawiarniane. To plus, bo mogą tu wpadać osoby chcące popracować – wtedy taka wysokość stołów może być korzystna.

Ciasta i kawa

Tak jak pisaliśmy – konikiem kawiarni są kawy. Od samego początku stawiają na te z segmentu speciality. Aeropress, chemex, v60 – to u nich znajdziecie. No i oczywiście różne rodzaje kaw z palarni Auduna z Bydgoszczy.

A do kaw czy herbat… pyszne ciasta. Rotują miodownik, bułki cynamonowe, szarlotka, beza i tak dalej. Często w ofercie pojawia się coś nowego i prawie zawsze jest wyjątkowo ciekawe. Plotki głoszą, że za smak ciast odpowiada rodzinny cukiernik właścicieli.

Kofikada – to także śniadania

To, co na pewno docenią osoby pracujące w kawiarniach to możliwość zamówienia tostów lub kanapki. Plusem lokalu jest to, że wszystko robione jest na miejscu. Zamawiając tosty nie dostajemy wyłącznie kanapek spieczonych, ale trzy chrupiące tosty i sałatkę do tego. Porcje są spore, więc w tej cenie to jeden z lepszych wyborów w Olsztynie. A w niedziele Kofikada zaprasza na śniadania!

Kibicujemy!

Kofikada będzie miała trudno, bo na starówce funkcjonuje kilka popularnych kawiarni, ale… my im kibicujemy, bo widać, że mają do tego zapał i robią to z uśmiechem. To miejsce przytulne przez obecność właścicieli i dzięki temu bardzo przyjazne. Nic dziwnego, że interesuje się nim coraz więcej osób. Mamy nadzieję, że tak zostanie na stałe!