Oto Olsztyn
Kawiarnie w Olsztynie Recenzje miejsc

Recenzja: Oto Coffee & Cupcakes

Oto to nowa kawiarnia, która powstała przy ul. Wyzwolenia 6 w połowie marca. Ciekawe miejsce, które postawiło na jakość oferowanych produktów. Jest smacznie i warto do nich zajrzeć.

Pod uwagę wzięliśmy kilka aspektów: lokalizacje, lokal, promocję, cupcakes’y, herbatę i kawę.

Wyzwolenia 6 – dobre miejsce?

Kiedyś powiedziałbym, że wybrali fatalnie. Zwłaszcza, że w tym rejonie dobrze radzi sobie tylko Sarmata. Wyzwolenia i Skłodowskiej-Curie mają przypiętą łatkę niezbyt ciekawego miejsca. Oto trochę tę ulicę odczarowuje i nie jest przy tym osamotnione. Kilkaset metrów niżej, także przy Wyzwolenia mają mocnego sprzymierzeńca – kwiaciarnie W te pędy, która robi dużo pięknych rzeczy i promocyjnie wybija się.

Wyzwolenia mogłoby się stać miejscem trochę „innym”. Ma do tego zadatki i za to trzymamy kciuki. Na pewno na korzyść Oto zadziała sąsiedztwo Urzędu Miasta, szkoły i… Starówki. W końcu nie jest do nich tak daleko spod Wysokiej Bramy.

Minusem tego miejsca w tej chwili są tylko samochody stojące przed samym lokalem (a do tego sama ulica jest ciasna dla dojeżdżających). Plus w tym, że pobliskie kamienice się remontują, więc będzie tu ładniej.

Malutki lokal, ale przytulny

Lokal jest mały, ale widać, że właściciele zrobili wszystko, żeby przestrzeń dla klientów była jak największa. Dzieje się to kosztem tego, co za ladą. Dla klientów przeznaczone są trzy „stoliki barowe” – wysokie. Jeden malutki, dwa trochę dłuższe. Do tego krzesełka barowe. I możemy różnie to oceniać – dla osób, które chcą w Oto posiedzieć – będzie raczej niewygodnie. Dla osób, które wpadną po kawę i słodkości – jak znalazł. Stawiamy jednak, że Oto skupia się na tej drugiej grupie osób, więc to raczej dla nikogo nie będzie problemem.

Lokal jest mały, ale jest też bardzo przytulny – drewno plus pastelowe kolory? To robi robotę – od razu kojarzy się z miejscem przyjaznym. Do tego przed wejściem wisi mega szyld, który nie rozwala całej okolicy. Prosty, ale mega sympatyczny. Taki trochę w starym stylu. Szacunek za takie rozwiązanie.

Promocja

Oto w naprawdę fajny sposób się promuje. Widać, że ktoś z nich dba o to, żeby regularnie pojawiały się informacje. Dzień przed premierą bardzo fajnie pokazali, co będą mieli w ofercie i niejednej osobie narobili smaku.

Doceniamy też mocno, że nie boją się robić promocji. Na dzień muffina – obniżyli ceny swoich babeczek i kawy/herbaty. Przygotowali zestawy. W porównaniu z innymi kawiarniami, ich aż chce się obserwować na Facebooku i Instagramie.

Oto Olsztyn

Ciekawy wybór kaw i herbat

Tu przyznajemy, że musimy nadrobić kwestie kawowe. A herbaty? Postawili na teapigs w kilku smakach: Zielona Herbata, Popcorn, Jabłko i Cynamon, Rhubarb & Ginger, Earl Grey, Czekolada z Miętą. Przede wszystkim – „co innego” i to na plus. Zielona herbata jest spoko, popcorn z delikatnym posmakiem, a czekolada z miętą bardziej intensywna. Fajne jest jednak to, że cena za herbatę to zawsze 8 zł – niezależnie, czy bierzemy ją w średnim czy dużym kubku.

Kawy, na które postawiło Oto są z segmentu speciality. W ofercie są też kawy filtrowane, które będą rotować w menu. Kawy pochodzą z warszawskiej palarni Coffee Republic.

Wielkim plusem jest też to, że kawy i herbaty można napić się w lokalu, ale też kupić opakowanie do domu. Mega plus!

Cupcake’s – hit OtoOto Olsztyn

Prawdziwym hitem są cupcake’i, czyli babeczki. Wyglądają pięknie. Aktualnie dostępne jest 5 smaków – karmelowe, oreo, marchewkowe, czeko malina, biała czekolada. Babeczki nie są zbyt słodkie. Krem wyróżnia się, bo w zależności od babeczki ma chyba różny posmak. A ciasto… mniam w każdej . Są sycące. Cena 8 zł w stosunku do wielkości może i duża, ale dla smaku naprawdę warto.

Nasz ranking?
1. Karmelowe
2. Oreo
3. Czeko malina
4. Marchewkowe
5. Biała czekolada

Oto Olsztyn

Oto bez wątpienia wyróżnia się na tle innych lokali w Olsztynie. Jakościowo i wizualnie to mega miejsce. Jedyne, co dla mieszkańców Olsztyna może być odstraszające to cena. Jeśli klienci gromko temu przyklasną, to Oto ma szansę. Jak dla nas – jest fajnie i warto tam zajść!