Restaurant Week 2021
Ogólne

Wyniki Restaurant Week 2021 na Warmii i Mazurach

W czerwcu na Warmii i Mazurach odbyła się kolejna edycja festiwalu Restaurant Week 2021. Po raz pierwszy swój akces, tak licznie zgłosiły restauracje spoza Olsztyna. Organizatorzy festiwalu ogłosili wyniki plebiscytu gości na najlepsze miejsca.

Spójrzmy najpierw, jak wygląda to w Polsce. 1 miejsce zajęła restauracja Patio z Rzeszowa. drugie Ważne Miejsce Bistro z Katowic, a trzecie Nosalowy Dwór.

No dobra, a jak goście oceniali restauracje z Warmii i Mazur.

Wyniki Restaurant Week 2021 na Warmii i Mazurach

I Miejsce: SOFRA w Hotelu Azzun (Barczewo)
II Miejsce: Łapa Niedźwiedzia (Mrągowo)
III Miejsce: Tawerna DeZeta (Wilkasy)
Goście oceniali też poszczególne składowe propozycji, w tym przystawkę, danie główne, deser, obsługę, atmosferę. Większość nagród podzieliły między sobą restauracje zajmujące pierwsze i drugie miejsce. Goście docenili w restauracji SOFRA między innymi przystawkę, danie główne, deser i atmosferę. Łapa Niedźwiedzia miała jednak najlepszą obsługę.
Finalnie najlepszą restaurację podczas festiwalu uznano SOFRA, a najlepszy debiut powędrował do Łapy Niedźwiedzia. Gratulacje.
Ciekawie byłoby jednak dowiedzieć się, ile osób głosowało w całym plebiscycie i jakie różnice były między restauracjami.
Choć festiwal jest za nami, to… warto odwiedzić miejsce, które brały w nim udział. Tutaj przypominamy naszą relację z We Młynie:
To było naprawdę pyszne jedzenie. Z każdym kęsem czuć, że tam króluje jakość – nie tylko w produktach i wykonaniu dań, ale też atmosferze i obsłudze. Jeśli nie macie planów na jutro to warto wybrać się do Warpun (jechaliśmy około 45min). Bo warto.