Ogólne

Smacznego!

Witam na stronie projektu Kulinarny Olsztyn. Postanowiłem się przywitać i w tym pierwszym wpisie opowiedzieć, o tym, czym jest, czym będzie KO.

KO powstał, aby w jednym miejscu zebrać osoby, które uwielbiają kulinaria. Lubią jeść, pić kawę, zjeść ciastko albo napić się piwa. Ale to też miejsce dla osób, które celebrują przesiadywanie w kawiarni, które próbują nowych smaków i są ciekawe świata. Dla nas kulinaria to nie jest tylko jedzenie, ale też pewna kultura spędzania czasu, współgrania z innymi i budowy tożsamości społecznej i kulturowej.

Takiego miejsca w Olsztynie nie było. Informacje o nowościach, warsztatach, zmianach rozchodziły się tylko drogą pantoflową. Prowadziło to do tego, że osoby, które tymi tematami się nie interesują nie wiedziały, o tym co się dzieje. A właściciele lokali… nie mogli do nich właściwie dotrzeć. KO jest więc mostem łączącym te dwa światy.

Kulinarny Olsztyn funkcjonuje od kilku miesięcy. Co chcemy robić?

  • informować o nowościach i zmianach w lokalach
  • promować lokalnych przedsiębiorców i postacie (kucharzy, barmanów, kelnerów i wszystkich, którzy fajnie wpływają na otoczenie)
  • organizować spotkania i warsztaty
  • wspierać lokalne inicjatywy

Jak chcemy to robić? Mamy kilka pomysłów na wspólne działanie – sukcesywnie będziemy o nich informować, także obserwujcie nas. Jak? Na razie w dwóch miejscach:

No i na koniec… jeżeli wybieracie się na jakieś pyszne jedzonko, ciacho, napoje… SMACZNEGO! 🙂